Blog - Psycholog w sieci

Blog psychologiczny


WEBINAR - Maskowanie autyzmu - implikacje życiowe i terapeutyczne

Psycholog w sieci
Category: Spektrum autyzmu

Zapraszam na webinar poświęcony maskowaniu cech autystycznych - oraz implikacjach takiego kamuflażu.

Każdy z nas stosuje pewne strategie, które mają za zadanie dopasować nasze zachowanie do kontekstu sytuacyjnego - jednakże w przypadku osób w spektrum autyzmu bardzo często przyjmuje to postać intensywnego mechanizmu obrony przed poczuciem niedopasowania, obrony przed potencjalnym odrzuceniem. W konsekwencji, może prowadzić do różnych niepożądanych efektów ubocznych, jak meltdown, shutdown, wypalenie autystyczne, przewlekłe zmęczenie, ataki paniki, stany lęku i niepokoju, czy poważniejszych stanów wymagających opieki psychologicznej i psychiatrycznej.

O tym będziemy rozmawiać już 3 grudnia 2021 r.
Rejestracja na webinar jest otwarta bez względu na pełnioną rolę - zapraszam zarówno osoby w spektrum autyzmu, jak i członków ich rodzin, specjalistów i inne osoby zainteresowane tym złożonym i niezwykle ważnym tematem.

webinar  tożsamość  szkolenie  spektrum autyzmu  online  maskowanie  kamuflaż  autyzm

2021-10-24 10:34:03
 

Autyzm a bycie specjalistą od zdrowia psychicznego

Psycholog w sieci
Category: Spektrum autyzmu

I znowu mamy kwiecień. W świecie, równolegle do pandemii, dzieją się te same cykle. Jak co roku, odkąd związałam swoje życie zawodowe z tematyką spektrum autyzmu, obserwuję swoje refleksje i sprawdzam do którego obszaru najsilniej się przykleją. Tym razem inspirację znalazłam w gabinecie.

Usłyszałam wątpliwość, czy można wykonywać określone zawody, jeśli jest się człowiekiem autystycznym. Zawody pomocowe - jak pedagog, psycholog czy psychoterapeuta. Pomyślałam, że może warto nieco bardziej otwarcie pomówić o tym w czym autyzm przeszkadza, w czym pomaga, a z czym nie ma nic wspólnego.

stereotypy  psycholog  neurotyp  autyzm

2021-10-15 16:06:46
 
Back to top
Copyright © 2024 Gabinet Psychologiczny Leszno - mgr Agnieszka Szadurska-Prokopiuk. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.